جستجو

محمدسین شاطری
محمدحسین شاطری
۲۷ دی ۱۳۹۶

پرسنال برند کریستیانو رونالدو CR7

پرسنال برند کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو بازیکن پرتغالی کنونی تیم رئال مادرید، پس از حدود ۱۰ سال فعالیت حرفه‌ای در زمینه فوتبال، در صدد برآمد تا پس از پایان دوره حرفه‌ای خود، در زمینه دیگری غیر از ورزش شروع به کار کند.


رونالدو از ابتدا به دلیل ظاهر جوان پسند و استایل خاصی که داشت، در خارج از مستطیل سبز نیز به الگویی برای جوانان سراسر جهان تبدیل شده بود و بسیاری از افراد در زمینه‌های مختلفی همچون مدل مو و پوشش اسپرت یا کلاسیک از وی الگو برداری می‌کردند.


برای این زمینه جدید کاری، تبدیل شدن به یک برند از سوی رونالدو برگزیده شد و تصمیم گرفت پس از فعالیت حرفه‌ای خود در زمینه فوتبال، فعالیت حرفه‌ای دیگری را در حوزه ریتیل و برندینگ آغاز کند.

CR7 از کجا آمد؟

کمپانی بزرگ تولید پارچه JBS و طراح بزرگی به نام ریچارد چای نقش مهمی در آغاز کار CR7 ایفا کردند.

 


برند CR7 در ابتدا کار خود را در زمینه پوشاک زیر مردانه آغاز کرد، اما از آنجایی که رونالدو این فعالیت را همزمان با فعالیت حرفه‌ای قبل خود آغاز کرده بود، تیم CR7 تصمیم گرفتند در زمینه کفش‌های ورزشی برای فوتبال هم، تولیدات خود را آغاز کنند و رونالدو به عنوان پرسنال برند، نقش اینفلوئنسر برند خود را در مستطیل سبز ایفا می‌کرد.

بدیهی است که همه‌گیر شدن این برند در جهان مدیون پرسنال برند رونالدو است. اما این جا مسئله‌ای مهم وجود داشت، "سطح انتظار مشتریان"


رونالدو از گذشته به یک الگو برای جوانان تبدیل شده بود، پس لازم بود که در اقلام تولیدی CR7 بالاترین کیفیت به مشتریان ارائه گردد. استفاده از طراحی‌های روز دنیا و به کارگیری متریال مرغوب و بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته در تولیدات، CR7 را به عنوان یک برند لوکس و فاخر، تبدیل کرد، ولی این پروسه به دلیل جایگاه کنونی رونالدو بسیار سریع صورت گرفت.


پس از بازخوردهای خوبی که در فاز اول فروش محصولات این برند به دست آمد، تیم CR7 تصمیم گرفت تا در زمینه پوشاک کژوال و کلاسیک مردانه هم شروع به کار کند. سپس فاز بعدی تولیدات در حوزه کفش مردانه کلاسیک و کژوال (کفش غیر ورزشی) در قالب‌های مختلفی چون کفش مجلسی، بوت و نیم بوت ادامه پیدا کرد.

CR7 را در آینده چگونه پیش بینی می‌کنید؟

چندی پیش، برند CR7 از محصول جدید خود رونمایی کرد. این بار خبری از کفش یا لباس نبود. محصول جدید CR7 عطری با همین برند بود. به طور قطع در آینده‌ای نه چندان دور، CR7 در زمینه عطریات و مواد آرایشی و بهداشتی نیز شروع به فعالیت جدی خواهد کرد.


هم اکنون برند CR7 به عنوان یک ریتیلر قدرتمند در بازار جهانی روز شناخته شده است، پس قرار است که کریستیانو رونالدو در خارج از زمین فوتبال نیز بهترین باشد و برای همیشه در تاریخ دنیا ماندگار بماند.

ارسال نظر

وارد کردن نام الزامیست.

وارد کردن ایمیل الزامیست.

وارد کردن نظر الزامیست.